După înfrângerea surpinzătoare suferită în debutul noului sezon, roș-galbenii cedând, 0-3, pe teren propriu, în fața lui Național Sebiș, Ripensia întâlnește a

Astăzi, la Alba Iulia, Performanța Ighiu, una dintre echipele valoroase ale seriei. Cei care nu pot fi alături de ripensiști în această deplasare și nu au posibilitatea de a urmări transmisiunea LIVE VIDEO a disputei, vor și ținuți la curent, în timp real, asupra celor întâmplate pa gazonul stadionului Cetate, prin intermediul comentariului LIVE TEXT.   Ripensia: Rădulescu - Popa, Apro, Toma, Popescu - Semeniuc, Briciu, Zaluschi, Ungureanu - Mediop, Golda. Rezerve: Gakos, Luca, Nanu, Francescu, Ștreangă, Olărescu, Filip. Ighiu: Tiuț - Bold, Vlădia, Turuș, Cornea - Gît, Fetița, Făgărășanu, Cherecheș - David, Himcinschi. Rezerve: Mikloș, Otoiu, Keita, Szekely, Toma, Poiană, Mintaș.   Final de joc. Ripensia își ia revanșa după înfrângerea din prima etapă și obține primele 3 puncte în Liga a 3-a.

Minutul 92. Cartonaș galben pentru Cornea.

Minutul 89. Filip intră în locul lui Semeniuc.

Minutul 87. Lovitură de pedeapsă oferită în urma unei faze discutabile de centralul întâlnirii, iar Poiană marchează pentru 4-1. Toma, autor al presupusului fault, avertizat cu cartonaș galben.

Minutul 84. Nanu intră în locul lui Ungureanu.

Minutul 82. Zaluschi, pentru 4-0, după o serie de pase ale ripensiștilor în careul formației gazde.

Minutul 81. Olărescu intră în locul lui Golda.

Minutul 80. Mediop, aproape de 4-0 după ce îl depășește cu ușurință pe Mintaș. Jocul s-a mai liniștit, Ripensia e in control.

Minutul 70. Rădulescu are o intervenție foarte bună și scoate de sub bară mingea trimisă excelent de Făgărașanu din lovitură liberă.

Minutul 65. Francescu îl înlocuiește pe Apro, ultimul iese accidentat.

Minutul 60. Poiană intră în locul lui Fetița. Ultima schimbare în tabăra Ighiului.

Minutul 54. Fetița, doar galben, după o intrare de Campionatul Județean asupra lui Popa.

Minutul 52. 3-0! Ungureanu, de la mare distanță, îl învinge pe Mikloș.

Minutul 51. Pericol mare la poarta lui Mikloș la o fază creată de Golda și Mediop. A început a doua repriză. A treia schimbare la gazde, Mintaș introdus în locul lui Turuș. Pauză.

Minutul 42. Cartonaș galben pentru Briciu.

Minutul 41. Goalkeeperul timișean, Miklos, îl înlocuiește pe Tiuț, în poarta gazdelor. Keita, jucător trecut pe la ACS Poli Timișoara, aruncat și el în luptă de tehnicianul trupei din Ighiu, în locul lui Cherecheș.

Minutul 40. Toma trimite periculos din lovitură liberă, Tiuț respinge în doi timpi.

Minutul 38. Echipa gazdă, suprinsă de jocul Ripensiei, pare ruptă în două în momentul de față. Roș-galbenii ar putea închide jocul în cazul unui nou gol.

Minutul 32. 2-0 pentru Ripi!!! Un șut deviat al lui Zaluschi din interiorul careului.

Minutul 29. Mediop, pe contraatac, ratează incredibil, cu poarta goala, după ce îl depășește și pe goalkeeperul Tiuț. Ripensia, mult mai agresivă, cu un pressing mai organizat, arată cu totul altfel față de săptămâna trecută. Schimbările din primul 11 par a fi fost inspirate.

Minutul 27. Cartonaș galben pentru Popescu.

Minutul 26. Popa, centrează periculos de pe partea dreaptă, iar Golda este foarte aproape de finalizare.

Minutul 25. Mediop scapă singur în lateral după o minge venită de la Golda, iar șutul acestuia trece puțin alături.

Minutul 17. GOOOL RIPI!!! Mediop, de la mare distanță, inscrie cu un șut spectaculos.

Minutul 12. Bară a lui Mediop, după un șut din afara careului.

Minutul 8. Ripensia are inițiativa în aceste prime minute.

Minutul 1. O primă lovitură liberă din poziție periculoasă pentru gazde, executată slab însă. A început partida.