Pe roș-galbeni îi așteaptă un final de foc în campionat. Au mai rămas 6 etape, cu 2 deplasări consecutive, prima astăzi la Periam, săptămâna viitoare la Dudeștii Vechi, apoi derby-urile cu cele două urmăritoare, Voința Mașloc și CS Ghiroda. „Ripi” are nevoie în această perioadă de susținerea tuturor, atât a membrilor asociați, cât și a suporterilor de pretutindeni. De la fața locului, în timp real, cei care nu pot fi alături de roș-galbeni în această deplasare, vor fi ținuți la curent cu cele întâmplate pe gazon.

Rădulescu - Luca, Hecsko, Apro, Toma - Popa, Francescu, Briciu, Nanu - Ungureanu - Mediop. Rezerve: Ciui, Popescu, Stoi, Petrișor, Ștreangă, Stancu. Sturza. Periam: Robotin, Petric, Bode, Cosur, Stirbu, Călin, Văcaru, Filip, Totoreanu, Regep, Vereșteanu. Rezerve: Simon, Filip, Ologu, Hulbăr.   Final de joc. Ripensia se impune la limită, însă după un meci pe care l-a dominat autoritar.

Minutul 91. Ștreangă intră în locul lui Mediop.

Minutul 89. Sturza intră în locul lui Ungureanu.

Minutul 83. Hulbăr, aruncat în luptă pentru gazde.

Minutul 74. Omul meciului, Robotin, își salvează din nou echipa, de această dată din fața lui Toma.

Minutul 70. Robotin reține și mingea trimisă cu capul de Briciu la capătul unui corner.

Minutul 67. Ologu intră în locul lui Bote.

Minutul 60. Încă o minge grea scoasă de Robotin. Oaspeții rezistă în continuare atacurilor în val purtate de ripensiști.

Minutul 54. „Galben” văzut de Filip, după oprirea unui atac periculos.

Minutul 52. Robotin, o nouă paradă, scoate șutul trimis de Francescu de la 18-19 metri.

Minutul 51. Ripensia continuă să atace periculos, insă nu reușește încă un al doilea gol care ar liniști apele. Periamul este un adversar periculos.

Minutul 46. Ocazie imensă pentru Mediop. Robotin scoate spectaculos șutul său din 2-3 metri. A început a doua repriză. Pauză.

Minutul 44. O nouă șansă de 2-0. Popa nu reușește să-l învingă pe Robotin, după o pasă excelentă venită de la Briciu.

Minutul 36. Ratare mare pentru Mediop, caruia nu-i iese finalizarea din fața porții.

Minutul 32. Robotin scoate de sub bară șutul trimis de Toma din lovitură liberă.

Minutul 29. Două șuturi periculoase, trimise de la distanță de Ungureanu. Minutul 27. Regep, avertizat cu „galben”. La Periam plouă de când a început partida.

Minutul 13. 1-0 pentru Ripi! Văcaru își introduce minge în propria poartă după o centrare a lui Popa.

Minutul 7. Toma țintește bara din lovitură liberă. Minutul 4. Luca, avertizat cu galben după un fault întârziat la un contraatac al gazdelor. A început partida.