Pin It

Marţi, 4 septembrie, la sediul clubului de pe Calea Urseni nr. 16B (Hotel Casa de la Rosa), a avut loc Adunarea Generală Extraordinară a Asociaţiei FC Ripensia Timişoara. În cadrul întâlnirii, a fost aprobată (cu un singur vot împotrivă) modificarea Statutului Asociaţiei. De asemenea, în cadrul aceleaşi şedinţe, Adunarea a aprobat noul Comitet Director.

După 6 ani în care Radu Ienovan a fost cel care a condus destinele clubului nostru, a fost ales un nou preşedinte. Cel care a preluat prerogativele este Dumitru Mihu.

Toate aceste modificări vor intra în vigoare după ce se va finaliza şi procesul juridic. Tot atunci, vom organiza şi o conferinţă de presă, în care noul preşedinte al Ripensiei, Dumitru Mihu, va expune noile obiective ale clubului nostru.

Pin It
Glissando
Almira
Alvogen Labormed
Lagradia
Mewi
ILA Vorhaben
Casa de la Rosa
Ducodan
Cottontex
Dribling
Auto Vic
DI&SI PANIF
Restart Energy
Restart Energy
Constructim
Hotel Muntele mic
Hotel Poiana Mărului
Unibet
Multidiet