În ultimul joc din stagiul de pregătire din această iarnă, Ripensia UVT a remizat la Timișoara, 4-4, cu Pandurii Târgu Jiu.

A fost cel mai spectaculos meci de până acum din 2021, cu echipa gorjeană conducând de două ori, cu 3-2, respectiv 4-3. În ultimul minut de prelungiri, ripensistul Sokovic a ratat un penalty, trimițând balonul în tranversală!

Au marcat: Popovici (minutele 7 și 82), Golda (minutele 32 și 61), respectiv Acosta (minutele 15 și 52), Velcotă (minutul 50) și Filip (minutul 69).

Ripensia a jucat în alcătuirea: Miklos (min. 46, Velcea) - Marić (min. 46, Sturzu), Bain (min. 68, Lalić), V. Macrițchii, Fridrich - Coulibaly (min. 82, Piftor), Ene (min.85, Neagu) -Popovici (min. 82, Vasluian), Golda, Tudorache (min. 68, Stoi) - Pădurariu (min.68, Soković).