În etapa a 13-a din Liga Elitelor (seriile de Vest), ripensiștii au pierdut în ambele meciuri disputate la Under 19, respectiv Under 17, pe terenul celor de la UTA.

La categoria Sub 19 ani, Ripensia a cedat cu 2-3. Arădenii au condus la un moment dat cu 3-0, dar, în ultimul sfert de oră, Avrămescu și Ungureanu au reechilibrat situația. Elevii lui Cristian Petcu au irosit mai multe ocazii pe final, un rezultat de egalitate fiind mult mai just, după cum au arătat ostilitățile în ultimele minute. După acest rezultat, Ripensia este clasată pe locul 5, cu 21 puncte.

La Sub 17 ani, victoria gazdelor a fost incontestabilă, cu 5-1. Singura noastră reușită i-a aparținut lui Dincă, golul lui fiind marcat la scorul de 4-0 pentru arădeni. La această categorie, suntem pe locul 10, cu 6 puncte.

Duminică, 4 aprilie, la orele 12, respectiv 14, jucăm pe teren propriu contra concitadinilor de la ASU Politehnica în etapa a 14-a din Liga Elitelor.