fShare
266

Noul antrenor principal al Ripensiei UVT, Alexandru Pelici, își va începe mandatul mai devreme. Deși, inițial, 1 ianuarie 2019 fusese programată ca fiind data la care tehnicianul timișorean va prelua frâiele grupării roș-galbene, aceasta a fost devansată. Pelici va lua loc pe banca lui Ripi începând de luni, 5 noiembrie. Săptămâna viitoare, clubul nostru va organiza o conferință de presă în care îl va prezenta pe noul antrenor principal.

Până atunci, de pregătirea formației noastre în vederea confruntării din runda a 15-a a Ligii a II-a, cu FC Argeș, de vineri, 2 noiembrie, se va ocupa antrenorul secund Iulian Munteanu.

În altă ordine de idei, clubul nostru dorește să-i adreseze mulțumiri directorului sportiv Radu Suciu, cel care a pregătit Ripensia UVT din etapa a VI-a încoace.  

fShare
266
Glissando
Almira
Alvogen Labormed
Lagradia
Mewi
ILA Vorhaben
Casa de la Rosa
Ducodan
Cottontex
Dribling
Auto Vic
DI&SI PANIF
Restart Energy
Restart Energy
Constructim
Hotel Muntele mic
Hotel Poiana Mărului
Unibet
Multidiet
Get's bet