Ripensia UVT a jucat primul meci de verificare în Antalya. Remiză între ripensiști și echipa ce ocupă primul loc din liga a 2-a bulgară, FK Septemvri Sofia, scor 0-0. Un joc echilibrat, disputat la mijlocul terenului și cu o intensitate bună, dar fără prea multe ocazii. În prima repriză a fost testat un vârf de atac din Coasta de Fildeș.
Adversarii noștri au avut două ocazii importante, dar balonul a trecut mult pe lângă poartă. Roș-galbenii au replicat repriza secundă și au ajuns în două situații în fața porții, dar fără ca tabela să se schimbe.

În prima repriză, antrenorul nostru a optat pentru formula (4-2-3-1):
Moldovan - Lungu (min.30 - Popa), Tînc, Apro, Gavrilă - Tudor, Burdeț (min.35 - Neagu) - Monea, Sîrbu, Chera - Mohamed.

Repriza a doua (4-5-1):
Păduraru - Popa (min. 60 - Macrițchii A.), Țieranu, Hecsko, Benea - Macrițchii V., Ivan, Stoi, Neagu (min.70 - Vasluian), Popovici - Golda.

Cei de la FK Septemvri Sofia au început în formula următoare:
Valentin Galev - Iulie Popev, Alexandru Bashliev, Marian Ivanov, Stilian Nikolov, Boris Galchev, Asan Chandarov, Pavel Petkov, Georgi Georgiev, Ivan Georgiev, Ivan Tilev.

Următorul meci este programat vineri, 31 ianuarie. Adversarul va fi o echipă din Superliga din Kosovo, KF Flamurtari Prishtine.