Cosmin Petruescu va fi noul antrenor principal al Ripensiei UVT. Clubul nostru a ajuns la o înțelegere pe o perioadă de trei ani cu „Conferențiarul”, care îi va avea alături în staff-ul tehnic pe Iulian Muntean, antrenor secund și Călin Frunză, antrenor cu portarii.

Tehnicianul, născut în 18 octombrie 1977 are mai multe promovări la activ. Cosmin Petruescu și-a început cariera de antrenor la Auxerre Lugoj cu care a și promovat în liga secundă. A preluat-o pe AC Recaș din liga a 4-a și a dus-o până în Liga a 2-a. Din 2014 până în 2018 a stat pe banca echipei Vulturii Lugoj, devenită ulterior CSM Lugoj. Ultima sa experiență în Liga a 2-a a fost la concitadina ASU Politehnica Timișoara, echipă ce a antrenat-o în sezonul 2018-2019 și începutul sezonului 2019-2020.

Noi îi urăm bun venit în familia noastră! Îi dorim mult succes și spor la treabă!

În altă ordine de idei, trebuie spus că formaţia noastră s-a despărţit de antrenorul secund Călin Mada căruia îi mulţumim pentru întreaga muncă depusă în folosul clubului nostru.

Glissando
Almira
Alvogen Labormed
Lagradia
Mewi
ILA Vorhaben
Casa de la Rosa
Ducodan
Cottontex
Dribling
Auto Vic
DI&SI PANIF
Restart Energy
Restart Energy
Constructim
Hotel Muntele mic
Hotel Poiana Mărului
Unibet
Multidiet
Get's bet