Cum meciul preconizat a se desfășura contra celor de la CSM Lugoj s-a anulat, echipa noastră a susținut în această dimineață un joc-școală în cantonamentul de la Buziaș. Partida s-a desfășurat pe durata a două reprize a câte 30 de minute. Antrenorul Cosmin Petruescu a împărțit lotul în următoarele alcătuiri:

Echipa I:

Mociu (Păduraru) - A. Macrițchii, Lalic, Apro, Benea - Stoi, Tudor, Tudorache - Urvanțev, Golda, Vasluian.

Echipa II:

Velcea (Dobre) - Maric, Țieranu, Burdeț, Sturzu - V. Macrițchii, Gladun, Neagu - S. Dan, Popovici, Sîrbu.

Scorul final a fost 2-1 pentru echipa I. Golda a deschis scorul în minutul 19, cu un lob peste portar, din fața careului mare. Apoi, în minutul 36, tot el a majorat scorul cu un șut expediat de la circa 8 metri de buturi. Echipa II a redus din handicap în minutul 40, prin lovitura de pedeapsă transformată de Neagu.

Următorul joc-școală va avea loc miercuri, 22 iulie.