De astăzi, Claudiu Apro nu va mai activa în cadrul clubului nostru, el transferându-se după patru ani și jumătate petrecuți sub tricoul lui ”Ripi”.

Clubul AFK Csikszereda Miercurea Ciuc a transmis o ofertă financiară către Ripensia UVT privind transferul definitiv al jucătorului Claudiu Apro. Cele două părți au ajuns astăzi, 28 iulie, la un acord privind cedarea fotbalistului, acesta din urmă agreând la rândul lui condițiile economice propuse de clubul ciucan.


 Pe această cale, îi mulțumim lui Claudiu Apro pentru tot ceea ce a făcut pentru Ripensia UVT! Fundașul de 24 de ani a venit în ianuarie 2016 la clubul nostru și și-a adus contribuția la promovarea în eșalonul secund, în 2017. În cele trei sezoane petrecute până acum în Liga 2, Apro a fost unul dintre cei mai importanți jucători, în ultimul sezon devenind și căpitan al formației noastre. În campionatul 2019/2020, Apro a marcat de cinci ori pentru ”Ripi”.


Mulțumim, Claudiu! Vei fi mereu parte din inimile tuturor ripensiștilor!

Articole recente

Glissando
Almira
Alvogen Labormed
Lagradia
Mewi
ILA Vorhaben
Casa de la Rosa
Ducodan
Cottontex
Dribling
Auto Vic
DI&SI PANIF
Restart Energy
Restart Energy
Constructim
Hotel Muntele mic
Hotel Poiana Mărului
Multidiet
Multidiet
Multidiet