Etapa III, miercuri, 15 septembrie, ora 19:30

Relatarea meciului, în format live text

A început meciul

1-0, minutul 7: Bratu deschide scorul cu un șut  de la circa 22 de metri.

Minutul 17: șansă uriașă pentru Popovici, care a recuperat o minge la 30 de metri, dar șutul său din careul mare a fost deturnat în corner.

Minutul 21: V. Macrițchii șutează pe lângă poartă, din întoarcere, de la circa 6 metri, lateral dreapta, spre linia de aut.

Minutul 25: cartonaș galben pentru Țieranu

Minutul 26: Dobre respinge de sub bară șutul din Vajushi, expediat din lateral stânga

Minutul 34: cartonaș galben pentru Dobre, pentru un fault comis la 30 de metri.

2-0, minutul 42: Roige punctează din apropiere după ce Dobre a respins în față un șut din fața careului

Pauză. Petrolul conduce cu 2-0.

Minutul 48: V. Macrițchii intervine asupra lui Balint, arbitrul dictează penalty.

Minutul 49: Vajushi marchează de la punctul cu var: 3-0.

Ies Țieranu, Neagu  Ene, intră Sokovic, Urvanțev, Stoi.

Minutul 73: iese Gladun, intră Maric

Minutul 85: Matiș înscrie cu un voleu din careul mare.4-0

Minutul 86; Golda intră în locul lui Tudorache.

Minutul 87: Diarra punctează cu un șut din centrul careului. Este 5-0.

Echipă de start Ripensia UVT: Dobre - A. Macrițchii, Țieranu, Rogac, Gladun - V. Macrițchii, Călin, Neagu - Tudorache, Popovici, Ene. Rezerve: Păduraru - Maric, Burdeț, Stoi, Coulibaly,Sokovic, Vasluian, Golda, Urvanțev.

Petrolul: Avram - Mendoza, Meijers, Manolache, Țicu - Lax - Braut, Ekollo, Roige, Vajushi - Balint. Rezerve: Cebotari - Olaru, Răuță, Poellmans, Salifu, Tudor, Constantinescu, Matiș, Diarra.