Joi, Ripensia UVT a suferit primul eșec la capitolul meciuri de verificare din 2021. Roș-galbenii au cedat cu 1-2 în fața colegei de eșalon CSM Reșița, după ce la pauză echipa noastră a fost în avantaj.

Echipa noastră a deschis scorul în minutul 35, când Sokovic a punctat cu un șut puternic de la 16 metri. Cărășenii au întors scorul pe parcursul a nici două minute. În minutul 64, Buș a transformat o lovitură liberă din 25 de metri lateral stânga. Apoi, pe contraatac, Chera a marcat pentru 2-1.

Cosmin Petruescu a trimis în teren următoarea echipă: Dobre - A. Macrițchii, Țieranu, Lalić, Gladun - Stoi (min. 65, V. Macrițchii), Călin (min. 83, Pădurariu), Neagu (min. 74, Tudorache) - Vasluian (min. 65, Popovici), Soković (min. 65, Golda), Piftor (min. 76, Ene).

Următorul meci de verificare va fi vineri, 5 februarie, de la ora 11:30, cu Pandurii Târgu Jiu (Baza 2 UPT).

Articole recente

Glissando
Almira
Alvogen Labormed
Lagradia
Mewi
ILA Vorhaben
Casa de la Rosa
Ducodan
Cottontex
Dribling
Auto Vic
DI&SI PANIF
Restart Energy
Restart Energy
Constructim
Hotel Muntele mic
Hotel Poiana Mărului
Multidiet
Multidiet
Multidiet