Live text:

Min. 90+3: A. Macrițchii egalează cu o lovitură de cap din 5 metri, după o lovitură liberă bine bătută de Ene: 2-2!

Numai trei minute de prelungiri.

Min. 85: Florică este înlocuit cu Ilie, iar Finica intră în locul lui Hlistei.

Min. 78. Șutul lui Ene din 14 metri este blocat de un apărător rapidist.

Min. 75: 2-1! Gol Ripensia! Piftor marchează cu un șut senzațional de la circa 25 de metri!

Min. 75: Au ieșit Popovici, Stoi și Neagu, au intrat Golda, Ene și Coulibaly.

Min. 74: Ioniță este schimbat cyu Drăghiceanu.

Min. 65: Ursu și Pănoiu sunt înlocuiți de Lazăr și Sefer.

Min. 64: Hlistei marchează de la punctul cu var. 2-0 pentru Rapid.

Min. 64: Lalic îl faultează pe Ursu și gazdele primesc penalty. Avertisment pentru Lalic.

Min. 57: Dobre reține fără probleme un șut de la distanță expediat de Hlistei.

Min. 48: Stoi șutează tare în transversală, mingea sare în față la Sokovic, dar acesta trimite din circa opt metri peste poartă, cu buturile goale!

Nicio schimbare la pauză.

Minutul 45+2: Jorza deschide scorul cu un șut de la 18 metri. 1-0 pentru Rapid.

Prima repriză va fi prelungită cu două minute.

Minutul 44: Rapidistul Ioniță primește cartonaș galben pentru un fault asupra lui Stoi.

Minutul 40: Ursu trimite în bară, din circa 14 metri. Este cea mai mare șansă din această primă repriză.

Minutul 26: Pănoiu trimite peste poartă, de la aproximativ 18 metri.

Minutul 25, 0-0.

Minutul 22: Ursu reia pe spate din colțul careului mare, dar mingea trece mult peste poartă.

Minutul 17: Lalic reia cu capul peste poartă, din circa 15 metri.

Minutul 16, prima lovitură de colț aparține Ripensiei. Bate Neagu, mingea este din nou respinsă în corner. Execută Piftor în primul om, faza se prelungește, iar balonul ajunge din nou în afara terenului. Al treilea corner pentru ”Ripi”.

Intrăm în minutul 15, este mai departe 0-0.

Deocamdată, nu se înregistrează ocazii majore la cele două porți.

Min. 5: Dobre reține un șut expediat de Ioniță de la 16 metri.

Lovitura de începere a aparținut Ripensiei

Etapa a 16-a din Liga 2.

Echipe de start:

Rapid București: Drăghia - Voicu, Ignat, Dandea, Florică - Pănoiu, Jorza - Ursu, Ioniță, Hlistei - Bălan. Rezerve: H. Moldovan - Zunic, Finică, Lazăr, Barbu, Sefer, Drăghiceanu, Bradu, Ilie.

Ripensia UVT: Dobre - A. Macrițchii, Țieranu, Lalic, Gladun - Stoi, Călin - Popovici, Neagu, Piftor - Sokovic. Rezerve: Miklos - Sturzu, Rogac, Fridrich, Coulibaly, Maric, Ene, Tudorache, Golda.

Arbitri: Eduard Ioniță (Galați) - Stelian Slabu (Brașov), Romică Bîrdeș (Pitești). Rezervă: Claudiu Marcu (Constanța).