Duminică, 21 martie, Ripensia UVT a jucat pe teren propriu la U19, respectiv U17, în etapa a 12-a din Liga Elitelor (seria Vest).

Echipa ”Sub 19 ani” a pierdut contra celor de la Gaz Metan Mediaș cu 0-1. Unicul gol al sibienilor a fost înscris de Dogaru, în minutul 63, dintr-o lovitură liberă executată de la circa 22 de metri.

În urma acestui rezultat, roș-galbenii au încheiat runda pe locul 5, cu 21 de puncte.

Echipa aliniată de Ripensia U19: 99. Valentin Velcea - 3. Adrian Bain, 4. Radu Ciurel, 6. Marcel Colțis, 5. Mădălin Sturzu - 18. Cosmin Gladun (C), 20. Giovani Nikolic, 11. Sorin Avrămescu - 10. David Ciurel (min. 87, Patrick Vegh), 7. Vlad Degău (min. 87 Paul Ungureanu), 13. Sebastian Dan (min 66, 9. Alexandru Tismonar).

La ”Sub 17 ani”, Ripensia UVT a remizat, 1-1, cu Gaz Metan (foto). Szimionas a deschis scorul în minutul 9, cu un șut superb de la circa 11 metri, la colțul lung. În minutul 47, oaspeții au egalat în minutul 47, prin Ursu, printr-o lovitură liberă executată de la 23 de metri. Să mai amintim că-n minutul 58, ripensistul Agapie a fost eliminat.

Formația aliniată de roș-galbeni: 99. David Flonta – 29. Lucas Baeram, 3. Mario Popescu (min 90, 20. Răzvan Siuiu), 2. Denis Huciu (min 89, 21. Sebastian Nica), 16. Rareș Butnărașu – 18. Roland Andreica, 5. Luca Szimionaș, 10. Daniel Dincă, 11. Armin Iseini (min 89, 28. Tudor Lungu) - 9. Ion Vermeșan, 15. Ovidiu Agapie.

După 12 etape, echipa Under 17 a Ripensiei este pe locul 10, cu 6 puncte.

În etapa viitoare, formațiile noastre din Liga Elitelor vor juca în deplasare la UTA.