Începem în formula: Mosoarcă-A. Macrițchii, Rogac, Lalić, Fridrich-Coulibaly, V. Macrițchii-S. Dan, Taras, Piftor-Golda.

2' 0-1. Piftor deschide scorul cu un șut din 6 metri.
21' după ce lipovanul Bozian trimite de la 22 de metri peste poartă, din lovitură liberă, Golda trimite pe lângă bară din doar 6 metri.
24' juniorul Dan trage în portar după o cursă frumoasă pe partea dreapta. Ulterior, gazdele ratează o bună șansă prin Gavrilă, care trimite în plasa laterală din 14 metri lateral dreapta.
37' Piftor este blocat de două ori în momente decisive de apărători.
38' 0-2 Golda înscrie cu un șut de la 14 metri, în stânga portarului.

Pauză: 0-2.
46' Sebastian Dan, schimbat cu David Ciurel.
63' iese Taras, intră Soković. Iese Mosoarcă, intră Rus.
68' portarul gazdelor respinge în corner un șut puternic expediat de V. Macrițchii de la aproape 30 de metri.
73'0-3. Penalty pentru Ripensia, după un henț al lui Pop. Golda execută, portarul respinge în față, de unde Piftor împinge mingea cu capul în plasă.
75' 0-4. Golda este faultat, beneficiem din nou de penalty. Soković înscrie de la 11 metri.
86' 0-5 A. Macrițchii marchează din unghi închis din careul mare, aproape de linia de corner, mingea lovind bara inainte de a intra în poartă.

Final: Lipova-Ripensia 0-5.