În această după-amiază, la Dumbrăvița, „Ripi” se deplasează în fieful unei dintre echipele aflate pe val în acest început de retur, cu 9 puncte adunate din tot atâtea posibile. CS Dumbrăvița ocupă locul 7 în clasament, este însă o competitoare puternic, având în componența lotului mulți jucători cu experiența eșaloanelor superioare.

De la fața locului, în timp real, cei care nu pot fi alături de băieți la stadionul din localitatea de la marginea Timișoarei, vor fi ținuți la curent cu cele întâmplate pe gazon.   Ripensia: Rădulescu - Luca, Hecsko, Apro, Toma - Popa, Francescu, Briciu, Nanu - Ungureanu - Mediop. Rezerve: Ciui, Sturza, Stoi, Zaluschi, Stancu, Petrișor, Popescu. Absent: Ștreangă (probleme musculare) CS Dumbrăvița: Iacob - Nohai, Oneț, Ciobai, Dancia, Bârsanu, Voicu, Bălace, Hodiș, Ștefan, Vișan. Rezerve: Miklos, Scrob, Sofronea, Saizu, Stiop, Vlăduți, Rădulescu.   Final de meci.

Minutul 93. Mediop, avertizat cu galben pentru parasirea lentă a terenului, este înlocuit cu Petrișor.

Minutul 90. Zaluschi intră în locul lui Nanu.

Minutul 87. Galbene pentru Luca și Vlăduți.

Minutul 85. A patra înlocuire la Dumbrăvița, Saizu intră în locul lui Nohai.

Minutul 84. Ungureanu, periculos, puțin alături din lovitură liberă.

Minutul 82. Rădulescu intră în locul lui Vișan.

Minutul 77. Penalty refuzat lui Mediop.

Minutul 71. Încă o ocazie. Lovitură liberă executată rapid, Iacob ieșit din poarta, însă mingea trimisă de Toma se scurge puțin pe lângă poarta goală.

Minutul 69. Ocazie imensă de 2-0. Mediop, pe contraatac, șutează în forță, iar mingea se izbește de transversală.

Minutul 65. Oneț, galben, după o intrare violenta la Nanu.

Minutul 60. Vlăduți îl înlocuiește pe Voicu.

Minutul 54. GOOOOL RIPI!!! Nanu deschide scorul după o acțiune excelentă purtată de Ungureanu pe partea stângă și finalizată cu o centrare în fața porții.

Minutul 51. Mediop, șut superb din întoarcere, puțin alături.

Minutul 50. „Galben” pentru Popa, complet aiurea arătat de centralul partidei. A început a doua repriză. Pauză. Meci greu pentru „Ripi” la Dumbrăvița. Gazdele, o primă repriză petrecută mai mult pe jos, cu trageri de timp.

Minutul 45. Bălace este înlocuit de Știop. Minutul 44. Briciu, ocazie foarte mare, după un corner.

Minutul 42. Fostul ripensist, Ciobai, avertizat cu „galben”, după un fault asupra lui Luca.

Minutul 23. Acțiunea frumoasă a roș-galbenilor, finalizată fără succes de Ungureanu. Starea terenului îngreunează mult construcția echipei noastre

Minutul 17. Ungureanu are o primă șansă bună, însă șutul său este respins de experimentatul Iacob. Minutul 14. Cartonaș galben pentru Voicu, după un fault la Nanu.

Minutul 7. Hecsko, avertizat cu „galben”, după o intrare tare asupra lui Bălace.

Minutul 5. Un început echilibrat de joc, pe o suprafață de joc împânzită cu bălți. O situație întâlnită de ai noștri și în deplasarea efectuată sezonul trecut la Dumbrăvița. A început partida.